AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Irk Sistemi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Marquéz Slorkié
Unutturma Dairesi Başkanı
 Unutturma Dairesi Başkanı
avatar

Galleon : 50
Mesaj Sayısı : 168
Doğum tarihi : 30/04/92
Yaş : 26

Kişi sayfası
Özel Yetenek:
Patronus:
Irk:

MesajKonu: Irk Sistemi   Paz Tem. 01, 2012 7:44 pm

    Genel olarak Kurtadam:

    Kurtadamlar tam dolunay sürecinde korkutucu ve ölümcül bir kurt çeşidine dönüşen insanlardır. Normal kurtlardan kolayca farkedilebilir değişiklikleri vardır. Burun şekli, sorguçlu kuyruğu ve benzeri özellikleri sıradan kurtlardan farklıdır. Diğer tüm zamanlarda normal bir insan gibi görünürler fakat dolunay yaklaşırken daha çok hasta gibi görünürler. Bu durum daha çok kurtadam tarafından ısırılarak dönüştürülmüş insanlarda zamanla meydana gelen bir kurda dönüşme enfeksiyonudur. Bu durumu önlemenin bilinen en iyi yolu kurtboğan iksiridir. Geçici süreliğine insan duygularını ve bilincini ön plana çıkarıp, kişinin dönüşümünü engeller. Ve diğer bir çözüm ise kişi dönüşüm geçirmek üzere iken, insansı duygularını ve bilincini arttırmak için onunla konuşmaktır. Bu sayede kişi kendinin bilincinde olarak dönüşümü reddedebilir. Fakat bu tehlikeli bir yöntemdir. Ters teptiği takdirde kişi dönüşüm geçirip yakınındakini öldürebilir. Kurtadamlar oldukça dikkat gerektiren yaratık türlerindendir. Dönüştüklerinde en yakınlarını bile tanımazlar, bilinçli olmadıklarından en çok değer verdikleri insanı bile yaralayabilir hatta öldürebilirler.

    Diğer yaratıkların aksine, her dolunayda inanılmaz sancılı bir dönüşüm yaşarlar. Bu süreçte oldukça agresif olmakla birlikte düşünme yeteneklerini kaybederler. Genellikle kurbanlarını dönüştürmek için ısırsalarsa da, bazen oldukça ileri giderek kurbanlarını öldürürler. Yakınında saldırabileceği herhangi bir canlı bulunmadığı sürece kurtadamlar kendilerine saldırıp, kendilerini yaralarlar.

    Alım Şartları:

    - Rol seviyenizin yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Buna yönetim kurulu üyelerimiz değerlendirerek karar verecektir. Yeterli rol seviyesini yakaladığımız kişilere kurtadamlık verilecektir.
    - Rol seviyesi kadar karakterinizin kurgusuna da dikkat edilecektir. Sırf rol seviyes iyi olduğu için kişilere Kurtadamlık verilmeyecek, sağlam bir dönüşüm ve karakter kurgusu yaratanlara bu hak tanınacaktır.
    - Yapılacak dolunay etkinliklerinde sitemizde olup, o gün içerisinde dolunay yok olana kadar dönüşüm rollerinizi yapmanız gerekmektedir. Üç dolunayda rol yapmamış kurtadamların rütbeleri alınacaktır.
    - Kesinlikle Hogwarts sınırları içerisinde insan dışında ırkların bulunması yasaktır. Kitap Karakterleri -kurguya göre- dışında Hogwarts'a değişik ırk girmesi yasaktır.

    Genel olarak Vampir:

    Vampirler insanların boyunlarını ısırarak kan emmesi ile bilinen büyülü bir ırktır. Genellikle solgun ve zayıf vücutlu ve boyun delmeye yarayan kesin dişlere sahip bir yaratıklardır. Sarımsaktan nefret ederler, onlardan korunmak için sarımsak taşımak gerçekten yararlı bir önlemdir. Yaşayan ölü olarak bilinen canlı grubunun bir parçası olarak kabul edilirler. Bilinen özelliklerinin arasında güçlü oldukları ve kolay kolay saldırılardan etkilenmedikleri yer alır. Ve her vampir eşit derecede güçlüdür. Önemli olan taktiksel hareketlilikleri ve bilgileridir.


    Alım Şartları:

    - Olağan rollerin üstünde bir rol sergilemeniz gerekmektedir.
    - Sağlam bir dönüşüm ve karakter kurgunuz olmalıdır.
    - Kesinlikle Hogwarts sınırları içerisine uğramamanız da diğer koşulumuz.
    - Vampir olan kişilerin, bizim belirleyeceğimiz dönemlerde av (kan arama, avlanma) rpsi yapması gerekmektedir.

    Genel olarak Veelalar:

    Veelalar; aslen insan olmayan, fakat insan görünümündeki büyülü yaratıklardır. Genç ve güzel bir kadın/kız görünümündedirler. Görüntüleri ve özellikle de dansları, neredeyse bütün erkekler için baştan çıkarıcıdır ve erkeklerin onlara yaklaşmaları için garip hareketler yapmalarına sebep olurlar. Bir Veela'nın sesini duymak, karşısındakinin o veelayı etkilemek için elinden gelen her şeyi yapmasına sebep olur. Örneğin, bir veelayı etkilemek için, Jüpiter'e giden süpürge yaptığını idda edenler vardır. Tam veelaların, asa kullanmalarını gerektirmeyecek kendi özel büyüleri bulunmaktadır. Sinirlendiklerinde güzel yüzleri bambaşka bir yaratığa döner tam veelaların. Yüzleri oldukça değişik bir kuş şeklini alarak omuzlarından garip görünümlü kanatlar çıkar. Ve elleriden ateş topu fırlatabilirler. Veela saçı büyülü bir madde olup, asa yapımında kullanılabilmektedir. Ollivander, çok değişken ve huysuz olduğu için (saçın), kişisel olarak veela saçını yaptığı asalarda kullanmamayı tercih ettiğini belirtmiştir. Veelaların büyücülerle evlendikleri bilinmektedir. Bu nedenle yarı veelalar, hatta çeyrek veelalar mevcuttur. Veelaların güzelliklerini almalarına rağmen bu çocukların, büyü yönünden babalarına çekmiş, büyücü özellikleri göstermişlerdir; asasız büyü yapamazlar.

    Genel Olarak Görünümleri:

    Gözleri, genellikle mavi olmak üzere, her renkte olabilir. Tenleri beyaz, açık renktedir. Genellikle sarışın olmalarının yanında esmer veya kumral saçlı oldukları da görülebilir. Sakinken, mükemmel görünürler ve insanları etkilerler. Fakat sinirlendiklerinde korkunç bir yaratığa dönüşür tam veelalar.

    Alım Şartları:

    - İyi bir rol seviyesi ve kurgu gerekmektedir. Diğer ırklarda da olduğu gibi başvurular arasında özenle seçilecektir ırka mensup olanlar.
    - Ünlü olarak veelaya uygun ünlü seçilmesi zorunludur. Veela diye gelip buğday tenli bir ünlü ile başvurmayınız.
    - Okul sınırları içinde tam veelalar bulunamayacağı gibi (çünkü asaya gerek duymazlar, dolayısıyla büyücülük eğitimine ihtiyaçları yoktur) yarı veela veya çeyrek veelaya Hogwarts sınırları içinde de denk gelebilirsiniz.
    - Yarı veela olmak isteyenlerin, aile kurgusunda detaya inerek veelalık genini ortaya çıkartmaları gerekmektedir.

    Potter Efsanesi olarak ilginize teşekkür ederiz. İyi Roller._________________


To who? Hogwarts?:
 

Uncle Bobby!!:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://potterefsanesi.roleplaylife.net
 
Irk Sistemi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: - Genel - :: Kurgular ve Sistemler :: Sistemler-
Buraya geçin: