AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Özel Yetenekler Bilgilendirmesi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Aphrodis Audrey Phyllis
Ravenclaw I. Sınıf
 Ravenclaw I. Sınıf
avatar

Galleon : 50
Mesaj Sayısı : 297

Kişi sayfası
Özel Yetenek:
Patronus:
Irk:

MesajKonu: Özel Yetenekler Bilgilendirmesi   Ptsi Tem. 16, 2012 3:27 pm

- Metamorfmagus -

  Metamorfmaguslar, fiziksel görünüşlerini herhangi bir iksir veya büyüye ihtiyaç duymadan değiştirebilen büyücülerdir. Bu büyücüler fazlasıyla nadirdir. Metamorfmagusluk sonradan oluşan bir şey değildir, büyücüye doğuştan gelir. Metamorfmagus olan bir kişinin ailesinden birisinin de aynı özelliğe sahip olması şart değildir (Tonks'ta olduğu gibi).

  Bu yeteneğe sahip kişilerin fiziksel özellikler (saç rengi vb.) duygularına göre değişmektedir. Öfke, üzüntü ve nefret gibi yoğun duygularda bu özelliği kontrol etmek çok zordur.

   # Sayıları oldukça az olduğu için dört kişi alınacaktır, ancak biri Hogwarts'ta okuyabilir.
   # Bu yeteneği alan kişiler, ikinci bir ünlü alma hakkına sahip olmayacaktır. Metamorfmagusluk tüm görüntünün değişmesi değil, yüzün veya saçın değişmesi ile ilgilidir genel olarak.
   # Kişilerin, rplerinde bu özelliği kullanması kesinlikle mecburidir. Bir öfke anında metamorfmagusun özelliklerine hakim olması çok zordur çünkü.


  Metamorfmagus Örneği:
   - Çatal Dil -

  Bu dili konuşabilenler Çatal Ağız olarak da bilinir. Aşırı nadir bir özellik olup, kalıtsal olduğu bilinmektedir.

  Çatal Dil konuşanlar, kendileri konuşurken normal bir şekilde konuşuyor gibi algılamalarına rağmen, çevresindekiler yılana benzer sesler duyarlar. Çatal ağızlar, birbirleri ile de bu dil aracılığı ile konuşabilirler (örneğin, Gaunt ailesi birbiri ile bu şekilde anlaşıyordu.) Ancak Karanlık Büyücüler'den Çatal Dil konuşabilen çıkmıştır.

   # Çatal Ağız olma özelliği, soydan geldiği için bu kişilerin aile kurgularının sağlam olması gerekmektedir.
   # Üç tane çatal ağız alınacaktır ve bunlardan hiçbiri Hogwarts'ta olmayacaktır.
- Görücü -

  Görücüler, iç gözleri ile geleceği görme özellikleri olan büyücü ve cadılardır. Yaptıkları kehanetler, Bakanlık'ta saklanmaktadır. McGonagall'ın söylemine göre, 'gerçek' görücüler çok nadirdir.

   # 'Gerçek görücü'ler nadir olduğu için üç kişi alınacaktır. Bir tanesi Hogwarts'tan olabilir, fakat Hogwarts'ta olan kişi henüz yeteneğini tam anlamıyla kullanamayacaktır.
   # Ufak tefek, önemsiz şeyler gören 5 kişi alacağız. Yani tam anlamıyla bir kehanet yapamayıp, gelecekten birkaç saniyelik görüntüler alacak bu kişi. Hogwarts'taki Kehanet dersindeki başarı sebebi ile bu özelliği kazanmış olabilir. Bir kişi Hogwarts'tan olabilmektedir.
- Animagus -

  Animaguslar, kendilerini istedikleri zaman bir hayvana dönüştürebilen kişilerdir. Bu, Metamorfmagusluğun aksine, sonradan öğrenilen bir yetenektir. Sadece, çok güçlü ve yetenekli büyücüler başarı ile animagus olabilirler. Animagus olma süreci -eğitim süreci- uzun ve zorludur, ayrıca geri tepme ihtimali vardır. Fakat eğitim süreci bittikten sonra, kişiler istedikleri zaman dönüşüm geçirebilirler. Animaguslar, sadece bir hayvana dönüşüm geçirebilmektedirler. Animaguslar, dönüşecekleri hayvanı kendileri seçemezler, dönüşüm kişiliklerine göre oluşur.

   # Animaguslar, normalde Bakanlık'a kayıt altında oldukları için ve kitapta bundan bahsettikleri için kayıtlı Animagus alınmayacaktır.
   # Üstteki sebep ile, 4 tane Animagus alınacaktır. Bunlardan hiçbiri Hogwarts'ta değildir (Bahsedildiği gibi, güçlü bir büyücü olunması gerekiyor.)


  Yeteneğe Örnek:
   


_________________

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Özel Yetenekler Bilgilendirmesi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: - Tamamen Siz - :: Belirsizlik Vadisi :: Özel Yetenekler & Patronus-
Buraya geçin: